SIELCE TO ZIELONY REJON, KTÓRY SKUPIA RÓŻNORODNE FUNKCJE MIASTA

ZIELEŃ

Ogromnym atutem okolicy jest zieleń w postaci skwerów, parków, ciągów spacerowych oraz niewysoka, uporządkowana zabudowa mieszkalna Sielc i Dolnego Mokotowa.

KULTURA

Sielce tętnią życiem kulturalnym. W Łazienkach Królewskich odbywają się liczne koncerty muzyczne i wystawy plenerowe. Okoliczne kluby i teatry zapewniają różnorodne wydarzenia edukacyjno-rozrywkowe.

RELAKS

Sielce to ciekawa oferta uznanych i lubianych restauracji i kawiarni. Pobliskie tereny zielone dają możliwość plenerowych spotkań towarzyskich i rodzinnych pikników.

REKREACJA

Sielce to idealna okolica dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Miłośnicy wszelkich aktywności na świeżym powietrzu mogą skorzystać z siłowni plenerowych i tras biegowych w pobliskich parkach. W okolicy znajdują się obiekty sportowe: Basen Aqua Park Warszawianka, kluby fitness, boiska sportowe, korty tenisowe i doskonała infrastruktura rowerowa.

KOMUNIKACJA

Odległość od ścisłego centrum wynosi ok. 5 km, okolica jest bardzo dobrze skomunikowana. Ulicami Gagarina, Chełmską, Belwederską i Czerniakowską kursują autobusy wielu linii miejskich, co stanowi doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum i innymi dzielnicami Warszawy. Rowerzystów ucieszą liczne ścieżki rowerowe, którymi można dostać się zarówno do terenów zielonych, jak i do centrum miasta. W 2019 – 2020 r. zaplanowana jest budowa linii tramwajowej łączącej Sielce z Wolą, Centrum oraz Wilanowem. Dzięki rozbudowanym arteriom dojazd samochodem jest również szybki i łatwy. Odległość od Lotniska Chopina to zaledwie 8 km.